loading
FARKLILIKLARIMIZ

Farklılıkarımız

Fiber Optik kablo ile çok sınırlı bir alanda yüksek maliyetle bazı kurum ve kuruluşlara internet hizmeti verilmektedir. Bunun dışında kalan % 99’luk bir kesim, halen telefon hattı (Bakır Kablo) üzerinden internet hizmeti almak zorundadır. Bu ise, internet hizmeti alan kullanıcılara ilave bir maliyet getirmektedir.

Ayrıca; Bakır kablo hava şartlarından etkilendiğinden, kablodaki ek ve bağlantı yerleri oksitlenmektedir. Bu ise parazit ve gürültü oluşmasına neden olup, internet bağlantısının kopmasına, erişim hızı ve güvenliğinin önemli oranda düşmesine neden olmaktadır.

Kullanıcılara yüksek ücretle satılan ve internet paketinde vaat edilen bağlantıda süreklilik, güvenlik ve hız gibi özellikler, yukarıda bahsettiğim bakır kablo erişimli internet yönteminde çoğu zaman gerçekleşmemektedir.

Yukarıda bahsettiğim olumsuzluklardan dolayı, kablolu hattın durumuna göre internet bağlantı hızı çoğu zaman 1 Mb/sn veya 2 Mb/sn seviyelerinde kalmaktadır. Bu ise internet erişiminin çok yavaş olması, kesilmesi, güvenliğin düşmesi anlamına gelmektedir. Yani internet ücreti olarak yüksek miktarda para ödemenize rağmen, bunun karşılığını hiçbir zaman alamamaktasınız.

Ahi Net Telekomünikasyon Ticaret Ltd. Şti. olarak ilimizde bu alanda faaliyet gösteren tek özel ve yerli firmayız.

İnternetten alınan hizmetler göz önüne alındığında, internet ihtiyacı gerek gerçek ve tüzel kişiler, gerekse özel ve resmi kurumlar açısından kaçınılmaz bir hal almıştır. İnternet hizmetlerinin sağlıklı bir ortam üzerinden hızlı, güvenli, kesintisiz ve hesaplı olarak verilmesi zorunlu hale gelmiştir.

Günümüzde internet ihtiyacı hayatımızın her alanında kendisini göstermektedir. Yani yedisinden yetmişine kadar herkes mutlaka internet kullanmaktadır. Bu denli geniş kitle tarafından yoğun bir şekilde internet kullanıldığını düşündüğümüzde, konu daha da önem kazanmaktadır.

İnternet iletim ortamları;

- Bakır Kablo –Fiber Optik Kablo –Radyo Link

Başlıca internet kullanım alanları;

a-) e-devlet uygulamaları

b-) Kurumlar arası veri paylaşımı

c-) Eğitim ve bilimsel amaçlı kullanım

d-) Sosyal medya uygulamaları

e-) Online işlem uygulamaları

f-) Bankacılık, ekonomi ve ticari kullanım

g-) Askeri ve güvenlik amaçlı uygulamalar ve benzeri birçok alanda kullanılmaktadır.

Görüldüğü gibi internet ihtiyacı hemen hemen her alanda zorunlu haline gelmiştir. Ahi Net olarak, internet erişiminin ve güvenliğinin son derece önemli olduğunun bilincindeyiz. Bu anlamda, kullanıcılarımıza hızlı, güvenli ve sürekli internet sunmak için 5Ghz bandında radyo frekansı mantığıyla kablosuz internet hizmetini başlatıyoruz.

Ahi Net Telekomünikasyon Ticaret Ltd. Şti. olarak internet erişimini kablolu iletimin risklerinden kurtarmak, bu alanda lisanslı bir firma olarak profesyonel bir kadro ile tamamen güvenli bir frekanstan sunmak istiyoruz. Firmamızda internet erişimini Ahilik prensipleri doğrultusunda, tüm halkımıza cazip fiyatlarla, vaat ettiğimiz hız ve kalitede kesintisiz olarak vermek istiyoruz. Tarifelerimiz 19.99 TL’ den başlayan fiyatlarla aylık paketler halinde taahhütsüz olarak ücretlendirilecektir.